Музеї

Версія для друку

Культурну спадщину, історію і суспільний побут яскраво представлено у музеях Яремчанського регіону. Кожен з них має свою експозицію і спеціалізацію. 

Культурну спадщину, історію і суспільний побут яскраво представлено у музеях Яремчанського регіону. Кожен з них має свою експозицію і спеціалізацію. 

Музей екології та етнографії Карпатського краю

Музей екології та етнографії Карпатського краю

У музеї представлено постійну експозицію, присвячену І та ІІ світовій війнам: діячам і лідерам ОУН та УПА, а також експоновано артефакти з часів українського визвольного руху і діяльності радянських партизан у Карпатському краї. Однією нішею представлено предмети етнографічного побуту гуцулів.
Раніше музей називався «Крайовий музей визвольних змагань», у радянські часи – «Музей партизанської слави».


Адреса:  Яремче, вул. Свободи, 269.
Тел.: (03434) 2-22-08
Графік роботи: з 10 до 18 години;
Вихідний: понеділок


Музей митрополита Андрея Шептицького
Музей Митрополита Шептицького

У музеї представлено приватну збірку-колекцію священика Української греко-католицької церкви, отця-місіонера з діаспори Ярослава Свищука, присвячену видатній особі в історії України – митрополиту Української греко-католицької церкви Андрею Шептицькому.
Музей розташований на території монастиря Св.Андрія (присілок Дора).
Музей не має чіткого розкладу роботи, тому напередодні відвідування слід домовитися про візит.

Контактний телефон:  (03434) 3-33-99.

Екотуристичний візит-центр в м. Яремче

Екотуристичний візит-центр в м. Яремче
Один з найкращих в Україні туристично-інформаційних центрів, споруджений у 2008 році за підтримки Європейського Союзу. У центрі надають інформацію розміщення, харчування та туристичні атракції. Окрім цього у візит-центрі представлено експозицію природних експонатів та культурних артефактів Карпатського регіону, тут розташована сувенірна крамниця та електронний інформаційний кіоск, а також зал з найсучаснішим обладнанням для конференцій та кінопоказів.
Адреса: м. Яремче, вул. В.Стуса, 6,
(територія Карпатського національного природного парку)
тел.: (03434) 2-22-59.
Розклад роботи: з 10 до 17, без вихідних.

Музейна колекція "Арійська традиція Гуцулії" у Микуличині

Музейна колекція

У музеї представлено приватну колекцію п. Юрія Боберського – етнолога Карпатського національного парку м Яремче. Експозиція яскраво представлена предметами побуту та культури Карпатського регіону, живопис та фотографії, які свідчать про етнологічне походження гуцулів. Окрім цього на виставці експонується сакральна арійська символіка, проілюстрована у вишивці, різьбі, побутових предметах і церковному декорі.
Огляд експозиції можливий за попередньою домовленістю. 

Контактний телефон: 8 (03434) 3 92 69.


Музей "Українська старовина"

Музей
Експозиція музею відтворює побут XIX й XX століть кількох регіонів України: Буковини, Гуцульщини, Покуття і Бойківщини. У декількох залах представлено найрізноманітніші експонати культури і побуту карпатських регіонів. Зокрема представлено артефакти прядіння і ткацтва, кераміку, скрині, експоновано рідкісні книги (церковнослов’янською, латинською та староєврейською мовами), старі фотографії місцевих мешканців, картини та ікони на склі. Одним з унікальних експонатів є кайдани з австро-угорської тюрми.

Адреса: м.Яремче, вул. Свободи, 325,
Тел.: 8 (03434) 2 12 17, Марія Медик.RSS

2008-2010 © Виконавчий комітет Яремчанської міської ради
78500, Україна, м.Яремче, вул.Свободи, 266
Гаряча лінія