Яблуниця

Версія для друку

Яблуниця – відомий гірськолижний курорт. У межах села знаходиться один з головних перевалів Українських Карпат – Яблунецький. Селище знаходиться на відстані 35 км від Яремче. 

Назва села, ймовірно, походить від назви річки Яблінки. Назва місцевості від плодового дерева яблуні мало важливе значення для людей, адже воно символізувало добробут і врожай. Перша письмова згадка про село сягає 1643 року, де розташовувався заїжджий двір по дорозі до Угорщини. 

Перша церква у селі була збудована у в 1765 році, у 1871 році в Яблуниці вже був поштовий уряд, а школа в селі функціонує з 1875 року. Збережена до сьогодні церква Успення Пресвятої Богородиці з 1895 року. Окрім цього чимало цікавих об’єктів знаходяться у Яблуниці, а це хрест на пам’ять про скасування панщини, братська могила воїнів Карпатської України, які загинули у 1939 році. У Яблуниці збережено прикордонні стопці, які позначали територію польсько-чеського кордону до 1939 року. 

Сьогодні Яблуниця – відомий центр гірськолижного спорту, що розвивається. Безпосередньо у селі функціонують два бугельних витяги на горах Микулинка, Діл і Коза.

Беззеперечна перевага Яблуниці - її висота, а отже, неймовірної краси панорами.RSS

2008-2010 © Виконавчий комітет Яремчанської міської ради
78500, Україна, м.Яремче, вул.Свободи, 266
Гаряча лінія