Новини

Неофіційне оформлення на роботу – чим це загрожує?

Версія для друку
Значна кількість працівників добровільно погоджується на заробітну плату «в конвертах» і на роботу без офіційного працевлаштування, оскільки такі умови при прийомі на роботу ставить роботодавець. Останнє є вигідним для фінансового стану обох сторін.
Мотиви роботодавців в цьому питанні прості. По-перше, можна серйозно заощадити на податках, оскільки не доведеться платити єдиний соціальний внесок і податок на доходи фізичних осіб. По-друге, прийом і звільнення персоналу не будуть супроводжуватися тривалими процедурами, встановленими законодавством.
Але що ж це означає для працівника? А те, що організація зможе припинити трудові відносини з працівником в будь-який момент, просто вирішивши, що більше не потребує послуг цієї людини.
Без трудового договору роботодавцю не доведеться очікувати встановлених термінів і надсилати повідомлення про скорочення. Співробітник же, як "бонус" за неофіційне працевлаштування позбудеться всіх визначених законом компенсацій.
Більш того, недобросовісний підприємець зможе запросто не виплачувати заробітну плату. Наприклад, компанія може знайти згідного на "чорну зарплату" працівника, отримати від нього всі необхідні послуги і розлучитися під приводом завершення випробувального терміну, не заплативши обумовленої суми.
Наймач може запросто встановити неоформленим працівникам 12-годинний робочий день і виписувати штрафи за найменшу провину. Про оплачуваній відпустці або лікарняних людина взагалі може забути.  Без запису в трудову книжку стаж в період такої роботи не зараховується,відповідно і про пенсю в майбутньому такий працівник може забути.
.        Сьогодні за кожного співробітника, якого допустили до роботи без укладення трудового договору, держава карає на 30 мінімальних зарплат або 125190 грн.
 
 
Інспектор праці управління праці та

                   соціального захисту населення                                      Г. Пастушенко RSS

2008-2010 © Виконавчий комітет Яремчанської міської ради
78500, Україна, м.Яремче, вул.Свободи, 266
Гаряча лінія