Новини

Принципова позиція органів прокуратури щодо повернення державі незаконно переданих земель природно-заповідного фонду.

Версія для друку

          Яремчанським відділом Надвірнянської місцевої прокуратури вжито заходи представницького характеру з метою захисту інтересів держави у сфері охорони земель природно-заповідного фонду шляхом подачі позовних заяв в інтересах Міністерства екології та природних  ресурсів України та Карпатського національного природного парку про визнання незаконним і скасування рішень органу місцевого самоврядування, визнання недійсним державних актів на право власності  на земельні ділянки та витребування земельних  ділянок.

Так, досудовим розслідуванням кримінального провадження встановлено, що умисними діями, які виразились у зловживанні службовим становищем, тобто в умисному, в інтересах третьої особи використанні службовою особою свого службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам (вилучення з державної власності та постійного користування Карпатського НПП земель природно-заповідного призначення), скоєно кримінальне правопорушення, передбачене
ч. 2 ст. 364 («Зловживання владою або службовим становищем») КК України.
Крім того, під час досудового розслідування та в ході судового розгляду              кримінального провадження за ч. 2 ст. 367 КК України («Службова недбалість») встановлено, що внаслідок неналежного виконання службовою особою Карпатського НПП своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, фізичній особі передано у приватну власність землю природно-заповідного фонду, що спричинило державним інтересам тяжкі наслідки.
Зазначені кримінальні провадження з обвинувальними актами скеровано до суду.
З метою одночасного вирішення питання щодо повернення державі особливо цінних земель загальною площею 1, 72 га, органами прокуратури, протягом поточного року, подано відповідні позовні заяву до суду на загальну суму 3 637 166 грн. На даний час справи перебувають на розгляді в суді.
Начальник Яремчанського відділу
Надвірнянської місцевої прокуратури                                            В. Федорчук


RSS

2008-2010 © Виконавчий комітет Яремчанської міської ради
78500, Україна, м.Яремче, вул.Свободи, 266
Гаряча лінія