Новини

Надвірнянське управлінні ГУ ДФС повідомляє

Версія для друку

 Центри обслуговування платників змінили режим роботи

Як повідомили в Надвірнянському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області, наказом ДФС України від 04.10.2018 №644 внесено зміни в режим роботи Центрів обслуговування платників.
Відтепер, ЦОПи будуть приймати відвідувачів за наступним графіком роботи:
Понеділок - четвер: з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.
П’ятниця: з 9 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв.
Обідня перерва: з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хв.
Субота і неділя: вихідний.
 
Роботодавці несуть відповідальність за використання найманих працівників без оформлення
Відповідно  до вимог Розпорядження Кабінету Міністрів від 05.09.2018 р.  №649-р  «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення»  з 5 жовтня  цього року проводяться комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.
Надвірнянське управління ГУ ДФС вІвано-Франківській області нагадує, що трудові відносини роботодавця з найманим працівником розпочинаються з укладення трудового договору, який оформлюється наказом та повідомленням органів ДФС про прийняття працівника на роботу.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Повідомлення подається до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами (Постанова КМУ від 17.06.2015 р. №413).
Фахівці Надвірнянського управління ГУ ДФС вкотре звертають увагу, що за порушення трудового та податкового законодавства роботодавці, які використовують найману працю  неоформлених працівників і неофіційно виплачують заробітну плату несуть адміністративну, фінансову та кримінальну  відповідальність.
 
Заява про добровільну сплату ЄСВ: до якого контролюючого органу подавати
У Надвірнянському управління ГУ ДФС інформують, що особи, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, подають до органу доходів і зборів за місцем проживання заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Це передбачено третьою частиною ст. 10 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та п. 2 розділу V Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року №449.
Іншого нормами чинного законодавства не передбачено, крім випадків, коли особа перебуває у місцях позбавлення волі та з метою отримання необхідного страхового стажу для призначення пенсії подає Заяву до органів доходів і зборів за місцем знаходження виправної колонії.
 
Змінено Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій
В Надвірнянському управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області повідомляють, що  з 1 жовтня 2018 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 20.09.2018 № 773 «Про затвердження Змін до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, Порядку опломбування реєстраторів розрахункових операцій», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.09.2018 за № 1106/32558 (далі - Наказ № 773).
Відповідно до вищевказаного наказу, з 01.10.2018 суб’єкти господарювання можуть відмовитися від використання книги обліку розрахункових операцій (далі - КОРО) на реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) у разі виходу з ладу РРО або відключення електроенергії, за умови не проведення розрахункових операцій до моменту підключення резервного РРО або включення електроенергії. Рішення про це затверджується власними розпорядчими документами суб'єкта господарювання. У такому випадку суб’єкт господарювання має право не реєструвати і не зберігати КОРО та розрахункові книжки, а ті хто вже зареєстрував - скасувати реєстрацію КОРО та припинити її застосування.
Змінами виключено вимоги до використання КОРО, зареєстрованої на РРО:
- підклеювання фіскальних звітних чеків до відповідних сторінок книги ОРО;
- щоденне виконання записів (у разі здійснення розрахункових операцій) про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо;
- ведення обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування, а також перевірок конструкції та програмного забезпечення РРО у відповідному розділі КОРО.
Водночас доповнено вимогою щодо забезпечення суб’єктом господарювання збереження щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних /-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного п. 44.3 ст. 44 Податкового кодексу України.
Наказ № 773 набув чинності частково, зміни щодо запровадження електронного документообігу між суб’єктами господарювання, центрами сервісного обслуговування та органами ДФС, спрощення реєстрації/перереєстрації РРО (на підставі заяви в електронному вигляді) набирають чинності після набрання чинності нормативно-правовим актом Міністерства фінансів України щодо затвердження порядків ведення реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій та реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій.
 
Про офіційне працевлаштування, права і обов’язки на ТРК «Надвірна»
Днями, завідувач сектору обслуговування платниківНадвірнянського управління ГУ ДФС у Івано-Франківській області Марія Модіна дала інтерв’ютелерадіокомпанії «Надвірна» з питань офіційного оформлення трудових відносин, легальної заробітної плати, соціальних пільг, прав та обов’язків найманих працівників.
Вона повідомила, що здебільшого проблемним питанням щодо легалізації заробітної плати виникає у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, офіційно не зареєстрованих як наймані особи.
Завідувач секторузакликала роботодавців, які використовують найману працю без належного оформлення трудових відносин забезпечити виконання вимог трудового законодавства відповідно до Кодексу законів про працю України та звернула увагу, що обов’язковою умовою правильного оформлення новоприйнятого найманого працівника є вчасне повідомлення про їх прийняття органи ДФС. Форма такого повідомлення затверджена постановою Кабміну від 17.06.2015р. №413.  
Марія Модіна зауважила, що у 2018 році за порушення трудового законодавства роботодавцям загрожують чималі штрафи, а саме за одного неоформленого працівника – штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат, а це 111 690 гривень.
 
 
Фахівцями Надвірнянського та Яремчанського центрів обслуговування платників протягом січня-вересня надано майже 18 тисяч адміністративних послуг
Протягом січня-вересня 2018 року громадянам та представникам бізнесу надано 17810 адміністративні послуги.
За цей період видано 8124 картки платника податків та внесено до паспорта громадянина України дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків.
Крім цього, видано  4258 карток - відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків, надано 778 витягів з реєстру платників єдиного податку, 935 суб’єктів господарювання зареєструвались платниками єдиного податку. Крім вищесказаного, фахівці ЦОП зареєстрували 712 книг обліку доходів і витрат платників єдиного податку, 927 книг обліку розрахункових операцій, 808 розрахункових книжок та 441 реєстратор розрахункових операцій.
 Видано 444 довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи.
До Реєстру неприбуткових установ і організацій внесено 42 неприбуткові установи. Проведено перереєстрацію 64 установ в Реєстрі неприбуткових установ і організацій.
Нагадуємо, перелік всіх адміністративних послуг, які надаються у Центрі обслуговування платників можна переглянути на інформаційних стендах , а також на офіційному порталі Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.
 
У Яремчанському ЦОПі надано 2,5 тис. безоплатних адміністративних послуг
Впродовж січня – вересня 2018 року в Центрі обслуговування платників Яремчанської ДПІ Надвірнянського управління ГУ ДФС у Івано-Франківській області громадянам та представникам бізнесу надано 2522 адміністративні послуги, з них у вересні - 395.
Найбільша їх частина, а саме 905 - це видача карток платника податків та внесення до паспорта громадян України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Також надано 412 відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків, зареєстровано 230 платників єдиного податку та видано 191 витяг з реєстру платників єдиного податку, 35 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної фіскальної служби.
Крім цього, працівниками відділення проведено реєстрацію 174 книги обліку доходів та витрат платника єдиного податку, 193 книги обліку розрахункових операцій, 102 реєстратори розрахункових операцій та 78 розрахункових книжок.
 
 
Майже 2,5млн. грн туристичного збору надійшло до місцевих бюджетів Яремчанщини
Протягом січня-вересня 2018 року надходження туристичного збору до місцевих бюджетів Яремчанської міської ради склали 2481,4 тис. грн., що на 499,7 тис. грн, або на 25,2% більше проти надходжень за аналогічний період минулого року.
Юридичними особами сплачено 1175,7 тис грн. туристичного збору, що на 140,7 тис.грн перевищує минулорічні надходження, фізичними особами сплачено 1175,8 тис.грн., що на 10,9 тис.грн більше січня-вересня 2017 року.
Податківці Надвірнянського управління ГУ ДФС зазначають, що туристичний збір є одним із місцевих податків і зборів, що встановлені Податковим кодексом України.
Відповідно до Податкового кодексу України платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов»язанням залишити місце перебування в зазначений строк.
За незмінної ставки збільшення надходжень туристичного збору свідчить про позитивну динаміку туристичної привабливості Яремчанщини. 


RSS

2008-2010 © Виконавчий комітет Яремчанської міської ради
78500, Україна, м.Яремче, вул.Свободи, 266
Гаряча лінія