Новини

40 РОКІВ, ЯК МІСТО ЯРЕМЧЕ СТАЛО МІСТОМ ОБЛАСНОГО ПІДПОРЯДКУВАННЯ

Версія для друку

 40 РОКІВ, ЯК МІСТО ЯРЕМЧЕ СТАЛО МІСТОМ ОБЛАСНОГО ПІДПОРЯДКУВАННЯ

 Перш за все, хочу привітати з сорокарічним ювілеєм міста яремчанців і, в першу чергу тих, хто сорок років тому створював і налагоджував роботу міськвиконкому та його відділів.
     Нагадаю, що Указ Президії Верховної Ради Української РСР про віднесення міста Яремче до категорії міст обласного підпорядкування видано 30 грудня 1977 року, а рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської обласної ради від З січня 1978 року внесено зміни до адміністративно-територіального поділу міста Яремче та Надвірнянського району. Згідно з цим рішенням Ворохтянську селищну, Кремінцівську  (тепер Татарівську), Микуличинську та Яблуницьку сільські ради Надвірнянського району передано в підпорядкування Яремчанській міській раді. Таким чином, утворилася нова адміністративно- територіальна одиниця, яку без офіційного визначення почали називати місто Яремче і підпорядковані йому населені пункти.
     Після проведення довиборів депутатів міської ради 28 лютого 1978 року відбулася сесія міської ради. На сесії головою виконавчого комітету міської ради було обрано Степана Дмитровича Іванишина. Заступником голови став  Григорій Демидович Михайленко, який до цього багато років був головою міськвиконкому міста районного підпорядкування, а секретарем виконкому знову обрано Ольгу Дмитрівну Гафткович. На сесії також утворено відділи міськвиконкому та затверджено керівників більшості відділів. Планову комісію очолив М.О.Перевертайло, фінансовий відділ М. А.Волошин, культури — В.О. Дранчук, освіти — В.Д. Лазорів, охорони здоров'я — М.В.Кінаш, комітет по фізичній культурі й спорту — О.С.Атамасов. Пізніше були призначені керівники й інших відділів.
     Зокрема, завідувачкою відділу ЗАГСу стала З.І.Іваніщак (тепер Брайляк), начальником штабу цивільної оборони О.Є.Свєтков, секретарем комісії в справах неповнолітніх З.В. Дем'янчук (тепер Бернацька). До липня 1978 року фактично завершилося комплектування кадрами міськвиконкому апарату і його відділів.
      Голова виконкому С.Д. Іванишин мав великі плани щодо розвитку міста, тому дуже багато працював сам і змушував з повною віддачею працювати підлеглих. Він усім пояснив, що в умовах планової системи тільки з самого початку, користуючись набуття містом вищого статусу, за один-два роки можна вирішити багато питань щодо розвитку міста на роки вперед. Ця його думка в майбутньому підтвердилася.
      В обласні, республіканські Й навіть союзні інстанції постійно надсилали листи з проханням допомогти місту та пропозиції про співпрацю. Найбільшу увагу приділяли розвиткові житлово-комунального господарства, охороні здоров'я, освіті, культурі, розширенню мережі торгівлі.  Завдяки цим старанням у місті було відкрито магазини фірм "Меблі" й "Спорттовари".  Комунальні підприємства отримували нову техніку й обладнання.
      Поліпшувалися умови роботи в закладах охорони здоров'я, активізувалася робота з ремонту й реконструкції будівель, розпочали будівництво багатоквартирних житлових будинків, торгового комплексу, став кращим благоустрій міста. Тоді почав набувати справді міського вигляду центр міста.  Наполегливо вирішували питання будівництва в місті кінотеатру й будинку вузла зв'язку, які пізніше й були споруджені. У 1979 році запрацював газопровід високого тиску, і в місто поступило "голубе паливо". Це стало початком інтенсивного будівництва вуличних газопроводів, газифікації різних об'єктів та житла. До речі, за тридцять років газопровід так і не вийшов за межі Яремче.  Тільки завдяки зусиллям міського голови Миколи Палійчука, газопровід у 2007 році продовжено до села Микуличин, а в найближчі роки досягне Татарова та Ворохти.
     Звичайно, працювати в цей час було нелегко, адже майже ніхто не мав досвіду роботи у виконкомах рад, а вимоги ставили дуже високі. Разом із тим всі працювали з ентузіазмом, бо вірили, що наше місто стане кращим, що його мешканцям і гостям тут буде затишно та й результати праці вже можна було побачити наяву. Таке натхнення, бажання працювати для людей я знову, побачив майже через чверть століття, коли в 2002 році міським головою був обраний Микола Палійчук.
      Приємно відзначити, що згаданий у 1978 й відроджений у 2002 році темп на розвиток Яремчанщини сьогодні продовжує   міський голова Василь Онутчак.
      Користуючись нагодою, вітаю всіх яремчанців з Новим роком і Різдвом Христовим. Здоров'я вам і добробуту в кожній оселі. Хай вам усім щастить.                                                                
 
Михайло Сокирка, працівник
міськвиконкому  1978-1982 і  1998-2010 років.


RSS

2008-2010 © Виконавчий комітет Яремчанської міської ради
78500, Україна, м.Яремче, вул.Свободи, 266
Гаряча лінія